Türkiye'nin ilk Tefecilerle Mücadele Platformu Güroymak'ta Harekete Geçti

Türkiye'nin ilk Tefecilerle Mücadele Platformu Güroymak'ta Harekete Geçti


Türkiye'de ilk defa Güroymak İlçesinde oluşturulan "Tefecilikle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu" basın açıklamasını yaparak Çalışmaya başladı.

Güroymak ilçesinde tefecilerin mağdur ettiği vatandaşların sayıların artması sonucu, Güroymak Kaymakamlığı harekete gTeeçti. Cuma namazından hemen sonra bir basın açıklaması yapıldı.

Güroymak "Tefecilikle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu" Başkanı Sıracettin Şahsuvaroğlu platform hakkında toplanan vatandaşlara bilgi verdi. Tefecilikle ve madde bağımlılıkları ile mücadele edileceğini ifade eden platform Başkan ve üyeleri zor durumda bırakılan insanların bunların elinden kurtarmaktır dedi.

Daha sonra açıklamada bulunan Kaymakam ve Belediye Başkanı Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu "Tefeciler zor durumdaki insanların mağdur olmasına, ailelerinin dağılmasına intiharlara sebebiyet verecek kadar yaygınlaşmış bir olgu olarak derinleştiğini söyledi. Kaymakam Alibeyoğlu, toplumsal yara haline gelen tefecilik insanlığın sırtındaki bir sömürü aracıdır. Vatan şairi Akif'in ifadesiyle, Ya açar bakarız Nazmı Celil'in yaprağına. Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına inmemiştir hele Kur' an şunu hakkıyla bilin. Ne mezarlıkta okunmak nede fal bakmak için. Dinimizi İslamiyet'i kendi pis amelleri için kullanarak, haksız menfaat elde etme hırsı, toplumumuzu hızla bir faciaya sürüklemektedir. Tefecilikle Mücadele etmek için ancak organizeli bir şekilde mümkündür. İlçemizde hızla yayılmış tefecilik, madde bağımlısı, şans oyunları gibi mücadele çalışmasını başlatıyoruz. Medreselerin çok olduğu, âlimlerin beldesinde tefecilikle anılması bizleri üzmektedir. Bölgemizde ilçemizde tefecilik, madde bağımlılığı ve şans oyunları gittikçe çoğalmaktadır.

Alimlerin memleketi Abdurrahman-i Taği evlatları ayağa kalktı.

Kaymakam ve Belediye Başkanı Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu, bu memleketi tefecilere bırakmayacağız. Tefecilerin tespiti ve cezalandırılması için her türlü mücadele vereceğiz. Burada herkese bir sorumluluk düşüyor esnafına, vatandaşı, öğretmeni, imamı, askeri, polisi herkese bir görev düşüyor mücadelemiz Norşini bunlardan temizlemektir. Tefecilikten sonra madde bağımlılığı, şans oyunlarına da mücadele edeceğiz. Neslimizi kimsenin zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz ve sonuna kadar onlarla mücadelemiz sürecektir dedi.

Yüzlerce vatandaşın katıldığı basın açıklamasında, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu, Cumhuriyet Savcısı Murat Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seyhan Doğan, Emniyet Müdürü Erbil Başar, Günkırı Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, Tefecilikle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu Başkan ve üyeleri, kanaat önderi Abdülkerim Çevik, medrese alimleri ve esnaflar katıldı.Kaynak: Güroymak Belediyesi


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin