Tatvan'da Polis Haftası kutlandı

Tatvan'da Polis Haftası kutlandı.


Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Bitlis'İn Tatvan ilçesinde tören düzenlendi.

Kaymakamlık bahçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından ise Tatvan İlçe Emniyet Müdürü Tulga Uyar, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Kurulduğu günden itibaren devletin ve milletin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü’nü kutlamaktan gurur duyduklarını ifade eden Uyar, “Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü anayasal düzeninin sağlanmasında büyük görev üstelenen teşkilatımız 10 Nisan 1845 yılında yayınlanan Polis Nizamnamesi ile kurulmuştur. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanından itibaren çeşitli nitelikteki mevzuatla düzenlenen Emniyet Umumiye Müdürlüğü 4 Nisan 1937 yılında çıkarılan 3201 sayılı emniyet teşkilatı kanunu ile bugünkü teşkilatın yapısı oluşturulmuştur. Teşkilatımız kurulduğu günden itibaren milletimizin huzuru ve anayasal rejim ile demokrasinin devamı için çok başarılı hizmetler ifa etmiştir. Bu da günümüzde toplumun tüm kesimlerince kabul edilmekte ve takdirle karşılanmaktadır” dedi.

Çelenk sunma töreninin ardından, ilçe merkezindeki polis karakolunda şehitler adına kurban kesimi yapılarak, şehitlerimiz için dualar edildi.

Düzenlenen programa, Tatvan ilçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Başar, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve emniyet personelleri katıldı.

Kaynak: Tatvan Kaymakamlığı


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin