Vali İsmail Ustaoğlu, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’ni (BİGACEM) ziyaret etti.

Vali İsmail Ustaoğlu, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’ni (BİGACEM) ziyaret etti.


BİGACEM’i Tatvan ilçesindeki cemiyet binasında ziyaret eden Vali Ustaoğlu’nu BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette cemiyet binasını gezen Vali Ustaoğlu daha sonra BİGACEM üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

BİGACEM’in çalışmalarıyla ilgili Başkan Özcan Çiriş’ten bilgi alan Vali Ustaoğlu, il genelinde görev yapan yerel ve ulusal medya çalışanlarının tek çatı altında toplanmasının önemine vurgu yaptı.

Bitlis’in hem Valisi hem de Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptığını, bu sebeple gerek valilik ve gerekse belediye olarak yaptıkları hizmetlerin Gazeteciler vasıtasıyla halka duyurma imkanı bulduklarını ifade eden Vali Ustaoğlu, “Halkımız için yapmış olduğumuz hizmet ve gayretlerin basın tarafından en doğru şekilde kamuoyuyla paylaşılıp, vatandaşlara ulaştırılması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İlimizdeki Gazeteci arkadaşlarımızın çok güzel bir uyum içinde çalıştıklarını görüyoruz. Burada tüm Gazeteci arkadaşlarımız ilimizin ortak aklını ön plana çıkaran bir anlayış içerisinde, yapıcı, haberciliği ön planda tutan ve kamuoyunu doğru şekilde bilinçlendiren yaklaşım içinde olmaları da takdire şayandır. Gazetecilik mesleğinin gerçekten kendine özgü birçok zorluğu var. Gece gündüz ailenizden fedakarlık yapıyorsunuz ve bazen de sağlığınızdan fedakarlık yaparak, özel hayatınızdan fedakarlık yaparak haberciliği en doğru şekilde icra etmeye çalışıyorsunuz. Buda bizim için takdire şayandır. İnşallah hep birlikte bu şehri huzur ve güven şehri yapma konusunda gayrete sarf edeceğiz. Zaten FETÖ’nün 15 Temmuz’da ki hain kalkışmasına karşı da basın müthiş bir sınav vermiştir. Buda gerek ülkemizin ve gerekse bizim açımızdan son derece olumlu bir gelişme olmuştur. Bu anlamda inşallah bizlerde basına gereken destek ve önemi vermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile ev sahipliğinden dolayı BİGACEM’e teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ise, BİGACEM’in 2009 yılında kurulduğunu belirterek, şuanda Bitlis ve ilçelerinde yerel ve ulusal medyada çalışan toplam 50 üyelerinin bulunduğunu ifade etti.

BİGACEM ziyaretinde Vali Ustaoğlu’na Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Fettah Aksoy ve İlçe Emniyet Müdürü Tulga Uyar eşlik etti.


Kaynak: Bitlis Valiliği

Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin