Google, Yandex ve Vikipedi Kudüs'ü İsrail'in başkenti yaptı


Google, Yandex ve Vikipedi Kudüs'ü İsrail'in başkenti yaptı.

 Google, Yandex ve Vikipedi Kudüs'ü İsrail'in başkenti yaptı


ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıkladıktan sonra, İnternet tarayıcıları Google ve Yandex harita uygulamalarında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak göstermeye başladı. Vikipedi'de de İsrail'in başkenti olarak Kudüs bilgisi yer alıyor.

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs açıklamasından sonra ünlü Amerikan arama motoru Google'a ait Google Haritalar uygulamasında bu bölge başkent olarak gösterilmeye başlandı. Bir başka harita uygulaması olan Ruslara ait Yandex Haritalar'da da aynı işlemin yapılması gözlerden kaçmadı. Haritalar ülkelerin başkentlerini büyük noktayla gösteriyor.Yapılan bu durum sonrasında Türkiye ve diğer müslüman ülkelerden Google, Yandex ve Türkiye'den erişimi engellenen Vikipedi'ya tepkiler yağmaya devam ediyorum.Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

WİKİPEDİA’YA NASIL GİRİLİR? VİKİPEDİ ERİŞME – 2018
Vikipedi ya da orijinal ismiyle Wikipedia; kar amacı gütmeyen kullanıcıları tarafından hazırlanan birçok dilde hizmet veren dünyanın en büyük internet ansiklopedisi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ülkemiz tarafından erişim engeli konuldu. Kapatılması birçok spekülasyon ve dedikodulara neden oldu. Ülkemiz yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre ülkemizi terör örgütleriyle ilişkili gösteren yardım edildiğini iddia eden içeriklerin tespit edildiğini, bu içeriklerin ülke mahkemelerince kaldırılması talebinde bulunduğunu fakat Vikipedi yöneticilerinin bu içeriklerin kendileri tarafından oluşturulmadığı, bu ansiklopedi sitesinin özgür olduğu gibi açıklamalar ile içerikleri kaldırmayacaklarını açıklamaları sonucu ülkemizde BTK tarafından Wikipedia’ya erişim engeli konuldu. Konulan bu erişim engelinden sonra artık ülkemizde internet kullanıcıları tarafından siteye direk olarak erişim imkanı yok.
https://www.teknodirek.com/wikipediaya-nasil-girilir-vikipedi-erisme-2018/

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin