Tatvan’da Bayramlaşma Töreni

Tatvan’da Bayramlaşma Töreni

Tatvan'da Ramazan bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.Tatvan 'da Ramazan bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.
Tatvan Yaşam AVM’de düzenlenen bayramlaşma törenine, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan , Belediye Başkanı Fettah Aksoy,Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Taner Dinçyürek
, kamu kurumları amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, başı rahmet ortası mağfiret sonu kurtuluş olan Ramazan ayını geride bıraktıklarını belirterek, "Allah'a şükürler olsun bugün bayrama kavuştuk. Bildiğiniz gibi Ramazan huzur, bereket ve yardımlaşma ayı. Ama maalesef son zamanlarda ülkemiz ve İslam6 zor badireler atlatıyor. Kutsal değerlere saygısı olmayan insanlar dün de Mekke-i Mükerreme'de bomba patlatarak Müslümanların bayramını kana buladılar. Ülkemizde de bildiğiniz üzere İstanbul'da ve farklı bölgelerde Ramazan ayının huzurunu bozarak bu rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayını kana buladılar. Allah böyle zihniyetlere bir daha fırsat vermesin. Bugün bayram ve kardeşlik iklimi. Bu kardeşlik iklimi, küslerin barıştığı zamanlar. Dolayısıyla Ramazan Bayramı'nın ülkemize, milletimize huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz. Birliğimize ve beraberliğimize kast etmek isteyen insanlara dahili ve harici düşmanlarımıza Allah fırsat vermesin. Bu konuda elimizden geleni, birliğimizi ve kardeşliğimizi her platformda göstermemiz gerekiyor. Sözlerime son verirken, bu bayramın kardeşliğimizin pekişmesine vesile olması dileğiyle ülkemize ve İslam alemine huzur getirmesini temenni eder, bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi. dedi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy Yaptığı Konuşmada  'Ramazan bayramınızı en içten dilekleri ile kutluyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum. Tatvan’ımıza Ülkemize tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar bizleri biz yapan kaynaştıran paylaşma duygularını artıran çok önemli günleri idrak ediyoruz. Bu bayramda her bayram gibi paylaşarak geçirmemizi diliyorum. Yetimlerle fakirlerle kimsesizlerle hastalarla şehit yakınları ile gazilerimizle buluştuğumuz bir bayram gerçek bir bayram olacaktır. Gerçek mutluluk insanları mutlu etmektir. Acılar paylaştıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır.' ifadelerinde bulundu.
Öte yandan Tatvan Yaşam AVM’de başlayan bayramlaşma töreni, Tatvan Tugay Komutanlığı, Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı’na Yapılan Bayramlaşma Ziyaretiyle Son Buldu.


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin