Tatvan sahilinde 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı.

Tatvan'da refüjler ve ara sokaklar ile Van Gölü’nün Tatvan sahilinde 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı. Bahar mevsimiyle birlikte peyzaj çalışmalarına yoğunluk veren Tatvan Belediyesi, ilçe merkezinde mevsimlik çiçek ekimi yaptı.


Peyzaj çalışmaları hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, ilçenin güzelliğini çiçeklerle süslemek amacıyla bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Çiçek ekimi çalışmalarının tamamlandığını ve yeşillendirme çalışmalarının da sahil şeridinde devam ettiğini belirten Menteş, İlçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi ile Yeni Çarşı ve ara caddeler ile Van Gölü sahilindeki İşletme Parkı ile Feribot Parkı’nda çiçek ekimi çalışmalarımız tamamlandı. Bu çalışmalar kapsamında toplamda 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı. Sahil şeridinde yeşillendirme çalışmaları şuan devam ediyor ve kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Çiçek ekimi ve yeşillendirme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte doğunun gözdesi olan Tatvan’ımız daha da güzel bir görüntüye sahip oldu. İlçemizde yapılan mevsimlik çiçek ekimleri her yıl tekrarlanıyor dedi.

Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin