Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bitlis'te

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu hain darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve duruşun gelecek yürüyüşümüzde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ilerlerken ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük, hatırladık. Hiç unutmayacağız. Yolumuza koşarak devam edeceğiz. Ama bize yaşatılmak istenen ihanet ve hainliği de hiçbir zaman unutmayacağız." dedi.
Bakan Kılıç, beraberinde eşi Eda Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ile geldiği Bitlis'te, terör örgütüne yönelik operasyonda yaralanan askeri tedavi gördüğü Tatvan Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

"Bu vatan, bayrak ve ezanlar bizim ve ilelebet buradayız"

Ardından Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ı makamında ziyaret eden Bakan Kılıç, burada yaptığı açıklamada, hastanede ziyaret ettikleri askerin sağlık durumunun iyi olduğunu ve bölgede yürütülen operasyonlar hakkında komutanlardan bilgi aldığını söyledi.

Kılıç, terör örgütüne karşı kararlı bir mücadele verildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçlerimiz, polis ve asker kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Rabbim onları muhafaza etsin. Yaralananlara acil şifa, şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim bizi onların şefaatine nail eylesin. Ama bu ülke, millet, vatan ve bayrağın uğruna hepimiz 24 saat hiçbir şekilde gözümüzü kırpmadan mücadele edeceğiz. Bu uğurda her türlü kişisel anlamdaki fedakarlığı ve gerekiyorsa bununla ilgili bir bedel ödemeye ve yapmaya hazırız. Çünkü bu millet buna layık. Bu vatan, bayrak ve ezanlar bizim ve ilelebet buradayız."

Bu bölgenin medeniyetler tarihi açısından önemli, Bitlis'in de bu açıdan çok farklı bir medeniyet havzası olduğunu vurgulayan Kılıç, birçok medeniyet ve kültürün bu bölgeye gelip geçtiğini bildirdi.

"Bizim açımızdan Muş ve Bitlis, medeniyetimizin Anadolu'ya girişinin kapısı. İnşallah niyetimiz erken zamanda Malazgirt'teki törenlerimizi başlatmak. Bununla ilgili girişimlerimizi yapıyoruz." diyen Kılıç, Bitlis'te yoğun bir yatırım çalışmasının devam ettiğini belirtti.

Kentte fiziki gerçekleşme oranı yüzde 60 ile 65 civarında tamamlanan bir havuz projelerinin bulunduğunu vurgulayan Kılıç, bunu bu yıl hizmete açacaklarını söyledi.

Spor salonu yatırımının da hayata geçeceğine işaret eden Kılıç, şunları aktardı:

"Burada yurt kapasitemiz 3 bine yaklaşmış durumda. Yeni bir yurdumuzda yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu şekilde bu milletin her bir ferdine hizmeti götürmek, her bir vatan köşesine hizmeti götürebilmek için 24 saat çalışıyoruz. Başbakanımız dün Diyarbakır'daydı. Ülkemizin dört bir yanında partimizin bütün yöneticileri, üst yöneticileri, milletvekillerimiz, teşkilatımız ve milletimizle yoğun bir çalışma içindeyiz."

"İhanet ve hainliği hiçbir zaman unutmayacağız"

Bakan Kılıç, FETÖ'nün başını çektiği hain darbe girişiminin artık seneyi devriyesinin de yaklaştığını belirterek, "Bu hain darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve duruşun gelecek yürüyüşümüzde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ilerlerken ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük, hatırladık. Hiç unutmayacağız. Yolumuza koşarak devam edeceğiz. Ama bize yaşatılmak istenen ihanet ve hainliği de hiçbir zaman unutmayacağız. Bu anlamda bugünkü ziyaretimizle Bitlis'te farklı ve yeni hamlelerle yolumuza devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Belediyenin bugüne kadar maalesef hizmet noktasında yapması gerekenleri ve gönderilen kaynakları vatana, millete ve şehre aktarma konusunda eksikliklerini gördüklerini vurgulayan Kılıç, bunun için belediye başkanlığına yıllarını vermiş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ile Bitlis'teki yatırımlara destek olacaklarını söyledi.

Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu anlamda inanıyoruz ve biliyoruz ki milletimiz her zaman kendisinin yanında olanı ve hizmet edene destek olmuştur. Bu böyle olmaya devam edecektir. Bu vatan ve millet sevgisiyle geleceğe yürüyeceğiz. Gençlerimize çok farklı projelerle farklı ufukları açacağız. Gençlik merkezlerimizle, gençlik çalışmalarımızla, projelerimizle bunların imkanını vereceğiz. Yaz mevsiminin başlamasından dolayı gençlik kamplarımız başladı. Bu kamplarda gençlerimiz kaynaşacak. İnşallah en güzel şekilde ülkemizin geleceğine katkı sağlayarak geleceğe yürüyeceğiz."

Ardından Ulu Cami'ye geçerek öğle namazı kılan Bakan Kılıç, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin