Bitlis Dombra'ya Ahlat'ta Arapça Klip


Bitlis Dombra'ya Ahlat'ta Arapça Klip

Dombra'ya Ahlat'ta Arapça klip GAZİANTEP'te yaşayan Bayırbucak Türkmenlerinden ses sanatçısı Adil Şan Dombra'ya Ahlat'ta Arapça klip çekiyor.
Suriye'nin Bayırbucak bölgesinden gelip  Gaziantep'e yerleşen Türkmen sanatçı Adil Şan, 5 kişilik ekibiyle geldiği Ahlat'ta tarihi mekanlarda Dombra'ya Arapça klip çekiyor. Amacının  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ı kliple Arap dünyasına anlatmak olduğunu belirten Şan, "Türkiye'nin ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Arap dünyasında yeterince tanınmadığına kanaat getirdik. Sağolsun  Türkiye zamanında  Suriye Bayırbucak Türmenlerine sahip çıktı. Biz de vefa borcu olarak reisi Arap dünyasına tanıtmak amacıyla bir şeyler yapmak istedik. Böylece Dombra'yı Arapça'ya çevirdik. Klibini de çekmek için  Türkiye'nin ilk temelinin atıldığı, Türklüğün tapusu olan kutlu şehir  Ahlat'a geldik. Böylece Arap dünyasına bir mesaj verelim istedik. Klip çekimlerimizde  Ahlat Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mümtaz Çoban bize çok büyük destek oldu. Klibimiz kısa sürede hazır olacak"dedi.

Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin