Tatvan'da ve Adilcevaz'da Tübitak Bilim Fuarı

Tatvan'da Şehit Mehmet  Ali Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından "2017 TÜBİTAK Bilim Fuarı" düzenlendi.


Okulun giriş katında düzenlenen fuarın açılış kurdelesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer,  Bitlis Eren Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Mehmet Demirtaş,  Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Halis Başaran ve diğer davetliler tarafından kesildi. Yapılan açılışın ardından yaş pasta kesilerek, farklı alanlarda 20 projenin sergilendiği fuar gezildi. Bilim fuarı sayesinde öğrenciler de bin bir emekle hazırladıkları el emeği göz nuru projelerini sergileme ve tanıtma fırsatı buldu.

Düzenlenen fuarla ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Şükran Adlığ, farklı alanlarda 20 projenin sergilendiği fuarın iki gün süreyle ziyarete açık olacağını söyledi. Fuarın büyük bir özveri ile hazırlanan başarılı projelerden oluştuğunu kaydeden Adlığ, emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek, herkesi fuarı ziyaret etmeye davet etti.


Adilcevaz'da ortaokul öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. İlçede bulunan Adilcevaz Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği fuara Adilcevaz Kayakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, geleceğin en büyük ilim ve bilim insanlarının bu öğrenciler arasından doğabileceği kanaatinde olduğunu belirterek, öğrencileri düzenledikleri etkinlikten dolayı kutladı. Belediye Başkanı Necati Gürsoy'un da bir konuşma yapmasının ardından serginin açılışı yapılarak, sergilenen eserler incelendi.


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin