Bitlis İşkur Müdürü engelli vatandaşların istihdamını sağlayan iş yeri ve dernekleri ziyaret etti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mücahit Taşdemir, engelli vatandaşların istihdamını sağlayan iş yeri ve dernekleri ziyaret etti.


Taşdemir, yaptığı açıklamada, toplumun ayrılmaz parçası olan engelli vatandaşların ihtiyaç ve taleplerinin karşılanmasının öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

Engelli çalıştırma yükümlülüğüne uymayan işveren hakkında cezai yaptırım uygulandığını anımsatan Taşdemir, şunları söyledi:

"Yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin bu şekilde çalıştırdıkları her bir engelli için prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanan sigorta primine ait işveren hisseleri karşılanmaktadır. Girişimcilik Eğitim Programı'ndan sertifika almış engellilere, iş kurmaları durumunda 36 bin lira hibe desteği verilmektedir."


Yazar Hakkında:

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Bitlis Haberleri, Bitlis Haber, Son Dakika Bitlis Tatvan Haberleri - Bitlis Tatvan Haber

Son Dakika Bitlis Haberleri,Bitlis, Bitlis Haber, Tatvan, Tatvan Haberleri, Ahlat, Ahlat Haberleri, Adilcevaz, Adilcevaz Haberleri,Hizan, Hizan Haberleri,Mutki, Mutki Haberleri,Güroymak, Güroymak Haberleri, Van Haberleri Sitesi. https://www.bitlistatvanhaber.com/

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript Devre Dışı BırakLütfen Tüm Widget'ı Görmek İçin Javascript'i Etkinleştirin